English Ukrainian
   

 

Додаток 1

до переліку матеріалів та форм Звіту

Описовий звіт

про стан та розвиток фізичної культури та спорту в Миколаївському політехнічному коледжі за 2016 рік.

Розділ І

1. Організаційно-практичні заходи щодо розвитку фізичної культури і спорту.

1.1 Стан та розвиток фізичної культури і спорту в коледжі, тенденції розвитку фізичного виховання та фізкультурно-оздоровчої роботи серед студентської молоді в звітному періоді розглядалися на засіданні педагогічної ради, предметної комісії фізичного виховання та допризовної підготовки, нарадах при керівництві навчального закладу.

2.Аналіз стану та тенденції розвитку фізичного виховання та фізкультурно-оздоровчої роботи в Миколаївському політехнічному коледжі у порівнянні з попередніми 2014, 2015 роками. Робота с фізичного виховання та фізкультурно-оздоровчої роботи в коледжі була організована і проводилась відповідно до вимог законів України «Про фізичну культуру і спорт», «Про освіту», Цільової комплексної програми «Фізичне виховання - здоров'я нації», Указу Президента України від 9 лютого 2016 р. № 42/2016 “Про Національну стратегію з оздоровчої рухової активності в Україні на період до 2025 року «Рухова активність – здоровий спосіб життя – здорова нація»”, наказів та рішень колегії Міністерства освіти і науки України, Миколаївського обласного відділення комітету з фізичного виховання та спорту.

Головними критеріями ефективності фізичного виховання студентів коледжу в звітному періоди були:

 • знання і дотримання основ здорового способу життя;
 • знання основ організації і методики найбільш ефективних видів і форм раціональної рухової діяльності і уміння застосовувати їх на практиці у своїй фізичній активності;
 • знання основ методики оздоровлення і фізичного удосконалення традиційними і нетрадиційними засобами і методами фізичної культури;
 • знання основ професійно-прикладної фізичної підготовки й уміння застосовувати їх на практиці;
 • набуття стійких навичок до щоденних занять фізичними вправами у різноманітних раціональних формах.

Протягом року в коледжі працювала предметна комісія з фізичного виховання і допризовної підготовки. Голова предметної комісії викладач Ізбаш Л. М. Щомісячно на засіданнях предметної комісії розглядають питання фізичного виховання студентів, проведення спортивно-масових заходів, організації роботи спортивних секцій, медичних груп. До складу комісії входить 6 викладачів. Щорічно, за планом предметної комісії, викладачі підвищують свою кваліфікацію.

Заняття з фізичного виховання в 2016 році проводились згідно розкладу в усіх групах, за винятком останнього семестру для випускних груп, в об'ємі 4-х годин на тиждень, із них дві години аудиторно, дві години - обов'язкове відвідування секцій.

Викладачами ведеться облік відвідування занять, як аудиторних так і секційних. Заліки проводились в кінці семестра і включали в себе вимоги: фізична підготовка (контрольні нормативи), теоретичні знання і методичну підготовку. Враховуючи стан здоров'я сучасної молоді, на засіданні предметної комісії розглянуті і затвердженні контрольні нормативи для студентів коледжу.

Всього займаються в спортивних секціях 387 студент, що складає 42,9% (2015р. – 386 - 43,27%). Студенти коледжу у складі збірних команд брали активну участь у ХV обласних спортивних іграх і посіли І загальнокомандне місце.

З видів спорту місця розподілились наступним чином:

Вид спорту ХІII обл.спорт. ігр. ХІV обл.спорт. ігр. ХV обл.спорт. ігр.
Легка атлетика - І місце І місце
Настільний теніс (дівчата) ІІІ місце І місце ІІ місце
Футзал І місце ІІІ місце IІ місце
Волейбол (юнаки) І місце І місце IIІ місце
Волейбол (дівчата) І місце ІІІ місце IIІ місце
Плавання IIІ місце - -
Баскетбол (юнаки) - II місце V місце
Баскетбол (дівчата) - III місце III місце
Настільний теніс (юнаки) IІІ місце VІ місце ІІІ місце
Шахи ІІ місце - ІІ місце

За результатами медичного огляду в коледжі створено 3 спеціальні медичні групи, в яких навчаються 47 студентів за окремою програмою і розкладом занять.

Заняття з фізичного виховання і спортивних секцій в 2016р. проводились в спортивному залі, на спортивному майданчику, тренажерному залі, плавбасейнах «Трудові резерви» і «Зоря», в парку ім.. Т. Г. Шевченка, на пляжі «Стрілка», на спортивній базі парку «Перемога».

В 2016р. в коледжі було проведено 11 масових фізкультурно-оздоровчих заходів, в яких взяли участь 1861 студентів. В їх числі наступні заходи:

 • День здоров'я;
 • Спортивне свято «Козак 2016»;
 • Олімпійський тиждень;
 • Спортивне свято «А нумо дівчата»;
 • Першість коледжу з баскетболу, волейболу, фут залу, настільного тенісу, шахів, легкої атлетики;
 • Зустрічі з кращими спортсменами м. Миколаєва, області, України.

Порушень дисципліни і серйозних травмувань під час навчального процесу з фізичного виховання і тренувань не було.

3. Спортсмени коледжу на чемпіонатах Світу і Європи, інших головних міжнародних змаганнях не виступали.

5. Кандидати до складу збірної України.

1. Тіхоміров Кирило Анатолійович 1998 р.н., III курс, Судномоделювання.

2. Курочкін Ігор Геннадійович, 1998 р.н. ІІ курс, боротьба греко-римська.

7. Показники фінансування за 2016 рік.

В 2016 р. використано 10200 гривень на укріплення і ремонт стін спортзалу, ремонту гімнастичного залу за рахунок позабюджетних надходжень.

8. Робота щодо розвитку матеріально-технічної бази.

В звітний період відремонтована роздягальня, душова, встановлено бойлер для підігріву води, замінені двері в роздягальні, 6 світильників в спортзалі, проведено косметичний ремонт спортивного залу, відремонтована огорожа спортивного майданчику.

 

В.о. директора Миколаївського політехнічного коледжу Зайковський О.С.