Відкрий світ можливостей!

Професійна кар’єра починається з вибору вищого навчального закладу. Цей вибір важливий та дуже відповідальний, саме він визначає напрямок подальшого життєвого шляху.

Доля моряка є загадковою та багатогранною. Тривалі рейси, далекі країни, велика кількість термінології, різнопланові обов’язки – з точки зору звичайних людей це виглядає дуже складно, але водночас дуже цікаво. Отримати можливість доторкнутися до даної професії Ви можете в нашому навчальному закладі.
Сьогодні український моряк користується заслуженим авторитетом у судновласників усього світу.

Навчання проводиться на базі повної середньої освіти (11 класів), за спеціальностями:


8340 «Матрос»

(підготовка, перепідготовка, підвищення кваліфікації),
кваліфікація - матрос,
термін навчання - 22 тижні (з них 8 тижнів – виробнича плавпрактика);
Матрос 1 та 2 класів бере участь в суднових роботах, у підготовці вантажних приміщень, вантажних засобів та інвентарю до навантаження, вивантаження та прибирання.

 


7241 «Електрик судновий»

(підготовка, перепідготовка, підвищення кваліфікації),
кваліфікація – електрик судновий,
термін навчання - 28 тижнів (з них 8 тижнів – виробнича плавпрактика).
Бере участь у технічному обслуговуванні, профілактичному й поточному ремонті суднового електроустаткування, забезпечує його безперервну роботу.

8340 «Моторист (машиніст)»

(підготовка, перепідготовка, підвищення кваліфікації),
кваліфікація – моторист (машиніст),
термін навчання - 28 тижнів (з них 8 тижнів – виробнича плавпрактика).
Несе ходову та стоянкову вахту. Керує стерном судна. Обслуговує і керує головним та допоміжними механізмами. Виконує ремонт суднових двигунів, систем допоміжних механізмів і котлів.


Зарахування на навчання проводиться за результатами співбесіди (без сертифікатів ЗНО) по мірі формування груп.


ДОКУМЕНТИ ДЛЯ ВСТУПУ:

- документ про освіту та додаток до нього оригінал або завірену копію;
- медичну довідку за формою 086-о з підтвердженням професійної придатності, а також документи відповідного лабораторного обстеження та картку щеплень;
- довідку з психоневрологічного та наркологічного диспансеру з перекладом на англійську мову в Бюро перекладів;
- 6 фотокарток розміром 3 х 4 см;
- копія картки платника податків;
- копія приписного посвідчення (або військового квитка);
- копія документа, що посвідчує особу.

З правилами прийому та етапами вступної кампанії можна ознайомитись на нашому сайті в розділі «Абітурієнт».


Об’єктами професійної діяльності випускників є: технічні засоби морських, річкових і змішаних «річка-море» суден, за родом виконання робіт та виду перевезень, які належать до транспортних.
Навчання проводиться за контрактом у спеціалізованих аудиторіях: СЕУ, будови суден, рятувальних засобів, протипожежної безпеки, надання першої медичної допомоги, охорони праці, морської практики та основ судноводіння, інформаційних технологій, матеріалознавства, англійської мови, основи електротехніки та електрообладнання суден; лабораторіях: електротехніки та електрообладнання суден, електрорадіовимірювань, матеріалознавства, двигунів внутрішнього згорання, ДВС - суднове машинне відділення; майстернях: слюсарній, такелажній, електромонтажній.
У ДВНЗ «Миколаївський політехнічний коледж» приділяється велика увага організації якісної плавальної практики слухачам коледжу.
Перебування на судні та проходження практики є дуже корисним. Стоїть судно чи йде з порту в порт, задіяно у вантажних операціях або знаходиться у доці на ремонті. Коли слухач на судні, він легко занурюється до навчально-промислового процесу.
На судно слухачам приходять теоретично підготовленими, теоретичний матеріал вони вивчають під час навчальних занять та при проходженні навчальної практики в майстернях коледжу.
Навчальні практики «Протипожежна», «Рятувальні засоби та боротьба за виживання», «Шлюпочна практика» проводиться на навчально-тренувальному судні коледжу «Буревісник», який має технічне оснащення для здійснення навчання та водолазне обладнання для підводних досліджень.
Виробнича плавальна практика здійснюються на судах судноплавних компаній.
Після закінчення навчання здобувачі освіти отримують документ державного зразка і мають право на одержання:
- робочого диплому;
- послужної книжки моряка;
- сертифікатів згідно вимогам міжнародної Конвенції ПДНВ78/95 (STCW-78/95) з доповненнями.
Укладені договори про подальше працевлаштування з судноплавними компаніями.

Слухачі, які успішно закінчили перший (початковий) ступінь професійної (професійно-технічної) освіти та пройшли кваліфікаційну атестацію і мають дванадцять місяців стажу роботи на суднах у складі команди зараховуються на навчання на другий (базовий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти на основі конкурсного відбору.

Одночасно з отримання диплома кваліфікованого робітника Ви можете продовжити навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодший спеціаліст за спеціалізаціями ДВНЗ «Миколаївський політехнічний коледж».